Rektor

Mattias Ravander, Rektor

Kjärstin Öhman, Rektor

Meet Our Teachers

Anton Eliasson

1st Grade

Felix Jörlén

4th Grade

Albert Larsson

2nd Grade

Erika Garcia

3rd Grade

Gina Clemes

5th Grade

Ingrid Jonsson

6th Grade

Rektor

Kjärstin Öhman

Personal

Albert Larsson

Engelsklärare

albert@friskolanvg.se

Gina Clemes

Matematiklärare

gina@friskolanvg.se

Maria Brolin

Svensklärare

maria@friskolanvg.se

Rickard Eriksson

Musik och So-lärare

rickard@friskolanvg.se

Joel Bergström

Spanskalärare

joel@friskolanvg.se

Viktor Elderby

So- och idrottslärare

viktor@friskolanvg.se

Sara Lindström

No-lärare och pedagogisk resurs 

sara@friskolanvg.se

Anders Malm

Bild- och slöjdlärare

anders@friskolanvg.se

Lotta Malmström

Engelsklärare

lotta@friskolanvg.se

Ulla Gredemyr

Simon Östberg

Pedagogisk resurs och arbetar i

slussen

ulla@friskolanvg.se

IT-administratör och resurs

simon@friskolanvg.se

Ingrid Jonsson

Elevhälsan

Birgitta Landgren
Roger Edäng
Ulla Tjernell

Speciallärare och Specialpedagog

Marianne Sköld

Skolläkare

Eva Ahlbom Jonasson

Skolpsykolog

Kontakta oss

Tel: 010 - 444 04 99

Email: rektor@friskolanvg.se

Adress

Boställsgatan 5 

827 32, Ljusdal