Rektor

Mattias Ravander, Rektor

Kjärstin Öhman, Rektor

Meet Our Teachers

Anton Eliasson

1st Grade

Felix Jörlén

4th Grade

Albert Larsson

2nd Grade

Erika Garcia

3rd Grade

Gina Clemes

5th Grade

Ingrid Jonsson

6th Grade

Rektor
kjarstin_o.jpg
Kjärstin Öhman

Personal

albert_l.jpg
Albert Larsson

Engelsklärare

albert@friskolanvg.se

anders_m.jpg
Anders Malm

Bild- och slöjdlärare

anders@friskolanvg.se

fredrik_a.jpg
Fredrik Alpi

Fransk- & tysklärare

fredrik@friskolanvg.se

gina_c.jpg
Gina Clemes

Matematiklärare

gina@friskolanvg.se

joel_b.jpg
Ingrid_edited.jpg
Ingrid Jonsson
jonnie_h2.jpg
jonnah_e.jpg
Jonnah Englund

Matematiklärare

jonnah@friskolanvg.se

Lärare 8 DSC_0368.jpg
Joel Bergström

Spansklärare

joel@friskolanvg.se

Jonnie Hedqvist
Lotta Malmström

Engelsk-lärare

lotta@friskolanvg.se

magnus_h.jpg
Magnus Hansson

Matematik - och NO-lärare

magnus@friskolanvg.se

Sara_edited_edited.jpg
Sara Lindström

Matematik, NO-lärare och pedagogisk resurs 

sara@friskolanvg.se

rikard_e.jpg
Rickard Eriksson

Musik och SO-lärare

rickard@friskolanvg.se

simon_o.jpg
Simon Östberg
sandra_l.jpg
Sandra Ljung

Svensk-lärare

sandra@friskolanvg.se

ulla_g.jpg

Ulla Gredemyr

IT-administratör och resurs

simon@friskolanvg.se

Pedagogisk resurs och Svensk-lärare
ulla@friskolanvg.se

ulrika_w.jpg
Ulrika Wängman

Slöjd-lärare

ulrika@friskolanvg.se

viktor_e.jpg
Viktor Elderby

SO- och idrottslärare

viktor@friskolanvg.se

Elevhälsan

Birgitta.jpg
Birgitta Landgren
Lärare 6DSC_0379.jpg
Roger Edäng
Ulla Tjernell

Speciallärare och Specialpedagog

Eva Ahlbom Jonasson

Skolpsykolog